
Документация
Инвертор NTS-450-224EU
У поставщика
У поставщиков
85 шт.
Цены поставщиков
Склад 10
В наличии:85 шт.
| Кол-во, шт. | Цена, ₽ |
|---|---|
| от 1 | 10 020,32 |
| от 2 | 9 600,75 |
Технические характеристики
| MTBF | 843.9k hrs min (Telcordia), 85k hrs min (MIL-HDBK-217F at 25°C) |
| Модель | NTS-450-224EU |
| Вес | 1.3 kg |
| Вибрация | 10~500Hz, 3G, 60min each axis |
| Размеры | 210 x 130 x 55 mm (L x W x H) |
| Защиты | [ "Input reverse polarity", "DC low alarm (22±0.5Vdc)", "DC low shutdown (20±0.5Vdc)", "DC low restart (25±0.5Vdc)", "DC high alarm (31±0.5Vdc)", "DC high shutdown (33±0.5Vdc)", "DC high restart (30±0.5Vdc)", "Output short circuit", "Overload (105~115% for 180s, 115~150% for 10s)", "Over temperature" ] |
| ЭМС излучение | BS EN/EN55032 (CISPR32) Class A |
| Типы батарей | Lead Acid or li-ion |
| Ac socket type | EU (Type-EU) |
| Дистанционное управление | Dry contact (open=ON, short=OFF) |
| Станд. безоп. | CB IEC62368-1, BS EN/EN62368-1, E13, EAC TP TC 004; Design refer to AS/NZS 62368.1, UL458 (by request) |
| Влажн. хранения | 10%~95% RH non-condensing |
| Power peak 10 sec | 675W |
| Ac output waveform | True sine wave (THD<3%) |
| Типовой КПД | 91% |
| Раб. влажность | 20%~90% RH non-condensing |
| Internal fuse rating | 40A*1 |
| Off mode current draw | ≤1mA |
| Power surge 30 cycles | 900W |
| Диап. вх. DC | 20~33Vdc |
| Power over rated 3 min | 517.5W |
| Power rated continuous | 450W |
| Ac output voltage range | 200/220/230/240Vac selectable by DIP switch |
| Dc input current typical | 14A |
| Dc input nominal voltage | 24V |
| Ac output frequency range | 50/60Hz selectable by DIP switch |
| Ac output nominal voltage | 230Vac (default, selectable 200/220/230/240Vac) |
| Диап. темп. хр. | -30~+70°C |
| Ac output nominal frequency | 50Hz (default, selectable 50/60Hz) |
| Диап. раб. темп. | -25~+70°C |
| Ac output voltage regulation | ±3.0% at rated input voltage |
| No load power consumption saving mode | 1.3W |
| No load power consumption non saving mode | 10W |
